Truck Arena 2015

Truck Aréna je okrem množstva nablýskaných ťahačov a súťaží známa kvalitným hudobným programom a k tomu určite prispejú aj hudobné skupiny a známi. História tohto podujatia siaha aj do predošlých rokov, kedy podujatie začínalo v areály Autocampu Lodenica a na druhý deň sa presunulo na plochu piešťanského letiska. Presun nebol obyčajný ale spanilou jazdou skr mesto – čo síce spôsobilo menší dopravný kolaps, ale za to milý dopravný kolaps, lebo každý sa kochal množstvom ťahačov.

Žiaľ tieto ročníky si pamätám len ako návštevník, kedy sa ťahače preháňali po runway-i aby každý vodič ukázal ako rýchlo vie zaragovať na signal štart pri šprinte, ale na druhej strane vodiči ukazovali aj svoje šikovné ruky v slalome s ťahačom. 

Nič netrvá večne ani tento formát podujatia a tak sa po niekoľko úspešných ročníkov presťahoval “iba” do areálu autocampu. Práve toto presunutie “zabilo” to čaro toho čo návštevníkov bavilo – akcia – šprinty, slalom… a podujaite sa chciať – či nechciať pretransformovalo na zraz truckerov doplnení o hudobný program a pánmi obľúbenu súťaž Miss mokré tričko. Avšak návštevníci, ktorí si našli cestu na podujatie okrem vyššie spomínaného sprievodného programu mohli obdivovať vyleštené airbrush ťahače, ktoré najmä vo večerných hodinách ukazovali svoju krásu.