Keď servis – tak poriadne!

Konečne nastal čas, kedy sa uvoľnilo miesto na zdviháku v susedovej garáži (za čo mu patrí obrovská vďaka). A postupne sme sa mohli pustiť do opravy hlavného problému – motor. Teda aby som bol zcela úprimný ja som sa len prizeral. Sem – tam sa snažil niečo prebrúsiť aby sa dalo namalovať. Tieto celé úpravy trvali až do apríla – ale zas pracovalo sa keď bol čas a možnosť garáže. Auto prešlo kompletným repasom motra, vyvarením prednej časti … takže takmer nové auto. Celkový čas by možno trval aj kratšie – ale ako to býva vo všetkom sa musia vyskytnúť nejaké zádrhel

Po úspešnom servise nasledovala geometria a snáď najmenej obľúbená STK. Tú som stihol ešte za starej dobrej éry a po úspešnom zvládnutí všetkých možných byrokratických vecí úspešne dostal do ruky EČV. S osadním EČV som konečne mohol začať testovať auto aj v uliciach mesta. Nechýbalo denno denné jazdenie ulicami Piešťan či do Nitry. Aby som mohol získať istotu, že je všetko spravené dostatočne dobre. Keď sa motor ukázal, že pôjde tak sme sa mohli začať sústrediť na vnútornú časť. 

Vnútornú gumovú podlahu vymenila preglejka. Tá prišla aj na bočné steny namiesto povôdného obloženie. Na zadné okná prišli najtmavšie čierne sklá. Zadných 6 sedadiel putovalo z auta von, kde nakoniec prišiel zelený koberec. Doplnky neobišli ani exteriér auta. Quido – ako som ho pomenoval – dostal nové disky Double Red a nové celoročné pneumatiky – nech podržia v teréne. Výraznou úpravou na exteriéri, ak teda nerátam upravený predný nárazník, je záhradka po celej dĺžke auta, na ktorej si našli svoje miesto dve rezervy a prednú časť zdobí LED rampa.