Bicyklom po okolí

Bicyklom po okolí

Karanténa priniesla mnoho voľného času, ktorý sa v spojení teplých májových dní dal príjemne tráviť napríklad aj bicyklom po okolí. Kúpeľné mesto Piešťany ponúka hneď niekoľko krásnych možností na bicyklovanie pre rôznych nadšencov cyklistiky. 

Cyklookruh okolo Sĺňavy

Prvou z možností je absolvovanie cyklookruhu. Ten je otvorený od apríla do októbra. Trasa začína pri Krajinskom moste popri Váhu smerom k Lodenici, kde je prvá možnosť občerstvenia v podobe Pivovaru ŽiWell alebo reštaurácie Lodenica respektíve jej baru. Z Lodenice trasa pokračuje ďalej popri Váhu okolo baru Dino až k Siesta pláži, kde je tak isto možnosť doplnenia tekutín či drobného občerstvenia. Prechodom cez hať sa dostávame k ratnovskej strane Sĺňavy, kde okruh pokračuje okolo základne ŠK Kajak. Po pár metroch sa dostávame k zrekonštruovanému areálu vodnolyžiarksheo vlkeu, ktorý nesia názov Bearded Brothers Wake Soul. Z Wake Soul je to opäť cesta popri Váhu okolo autocapmingu Pulman, kde Chlapci na panvici ponúkajú taktiež doplenie tekutín a občerstvenie. Odtiaľ už cesta smeruje ku Krajinskému mostu, avšak tu ten prechod je trošku zložitejší, nakoľko je lávka uzavretá treba íst po moste čo môže byť v dopravnej špičke o niečo nebezpečnejšie.  

Celá trasa má približne 14 kilometrov a priemerným tempom sa dá stihnúť do 45 minút na bicykli, pešo to je približne 3 hodiny. 

Brunovská lávka

Ďalšou z možností výletu je Brunovská lávka. Reč je o lávke, ktorá nemá síce novodobý vzhľad, ten skôr pripomína chátrajúci stav ale za to je to fotogenické miesto. Dostať sa k nej nie je nič zložité. Stačí sa z mesta Piešťany vybrať od Kolonádového mostu smerom k Dom umenia a ďalej pokračovať smerom k “železnému” mostu, ktorý vedia na Prúdy a ďalej pokračovať na Hornú Stredu. Tam začína vybudovaná cyklotrasa až do Nového Mesta nad Váhom. Po tejto trase je to približne 3 km k odbočke, ktorá vás zavedie cez stromy približne 400 m k Brunovskej lávke. 

Cesta od Kolonádového mesta až po samotnú lávku má približne 9,5 km.