Sigma 18-35/1.8 ART

Sigma 18-35/1.8 ART

Nejaký ten piatok už prešiel a nastal čas, kedy som sa rozhodol trošku upgradnúť foto techniku. O upgrade som uvažoval už dlhšiu dobu. Pozeral som aj nejaké modely od Sony a teda uvažoval aj o prechode z Canon na Sony a7 iii resp. IV. Ale povedzme si na rovinu, trošku cez budget vzhľadom na fakt, že fotenie trošku upadlo počas Korona krízy. 

Avšak, keď som si prehliadal Bazoš.sk či tam náhodou niečo zaujímavé nie je natrafil som práve na túto Sigmu. Objektív, ktorý som už v minulosti mohol vyskúšať, fotiť s ním svadbu a vedel som, že ho chcem. Prečo to trvalo tak dlho je prosté, premýšlal som o prechode ako na FF tak na Sony, kde tento objektív nie je až tak vhodný. Ale keďže som trošku prehodnotil priority a ostal na Canon, konkrétne teda 7D mark II rozhodol som sa ho vziať. Jeho cenu spomínať netreba ale nový sa dá zohnať cca v rozmedzí 730 € – 770 € so 4.ročnou zárukou. 

Reč je o objektíve Sigma 18-35/1.8 z rady ART. Teda presný jeho názov je SIGMA 18-35/1.8 DC HSM ART s bajonetom pre Canon. Pre menej znalých je to svetelný široký objektiv značky Sigma pre Canon zrkadlovky. Vhodný pre zrkadlovky so snímačom APS-C, jeho hmotnosť je okolo 820 gramov. Označenie HSM v názve značí použitie ultrasonického HSM motorčeka, vďaka čomu objektív disponuje rýchlym automatickým zaostrovaním. Konštrukcia objektívu je z horčíkovej zliatiny, čo umožňuje objektív použiť aj trošku v extrémnejších podmienkach. 

Moje prvé pocity a dojmy sú viac jak kladné. S objektívom som už fotil pred rokom – či dvoma svadbu a tak som vedel čo od neho môžem očakávať, čo zvládne a kde sú jeho limity. A ono celkovo clona 1.8 spraví svoje, najmä keď človek má chuť viac experimentovať a hrať sa s tými fotkami. Čo poslednú dobu mám zapotreby. 

Moje prvé fotky s objektívom som venoval práve neobsednej modelke, ktorá dala zabrať aj tomu HSM motorčeku, ktorý je viac než rýchly a zvládne správne doostriť dvojmesačnú fenku huskyho RoXXy – btw má aj instagram a  za follow sa určite hnevať nebude.