Slovakman 226

Slovakman 226

Jediné triatlonové preteky svojho druhu na Slovensku. Slovakman 226 je kombináciou troch športových disciplín – plávania, cyklistiky a maratónskeho behu. Štart týchto pretekov je naplánovaný na 7:00, kedy sa všetci pretekári vrhnú do osviežujúcej vody Váhu, kde ich čaká 3,8 km plávania. Nasleduje 180 kilometrov na bicykli, ktoré su rozdelné do 6 okruhov na trase Piešťany – Červeník. Na záver to je “už len” 42,2 kilomtera behu popri Váhu a v mestskom parku. Ten najlepší zvládol celú trasu za neuveriteľný čas 8:14:23.6, reč je o čechovi Tomášovi Řenčovi. Najlepšia žena, češka Simona Křivánková zdolala celú trať za 9:09:09.6  

Osobne obdivujem, každého, ktorý sa len postaví na štart tohto preteku. Zdolávať trať viac ako 8 hodín a podať 100% výkon počas najhorúcejších častí dňa naozaj nezvládne každý. Tento rok som sa opäť podujatia navštívil len z vlastnej iniciátívy, čo mi dodalo voľnosť pre fotky a teda nemusel som mať 100% výstup pre žiadneho klienta. Keďže som tam nemal pracovné povinnosti tak som si vybral len krátky časový úsek – to bolo doobeda, kedy gro pretekárov začínalo svoju cyklistickú časť a tí najlepší už robili druhé či tretie koliečko cyklistickej dráhy. Keďže som nemal žiadne povinnosti, vedel som že svojimi fotkami môžem len potešiť seba a pretekárov, ktorích poznám – ako napríklad Lukáš Rusnák (20. miesto celkovo/4. v kategóií) alebo Janka Beňačková (8. miesto celkovo/3. miesto v kategórií) z Black Swans Triahlon clubu. 

Z techniky som mal len Canon 7D mk II s objektívom Sigma 18-35/1.8 ART, takže podstatne tak naľahko, i keď v aute ostala 70-200/2.8 ale povedal som si, že idem skúšať. Tak som sa hral a podstate celý čas panningoval, keďže bicyklovanie je azda druhý najlepší šport na panning, hneď po automobilových pretekov. Nastavil čas na 1/60, clona 10 a  ISO 100. No a vyšlo z toho približne 3 desiatky fotografií.