Predposledné kolo Czech Drift Series zavítalo na Slovakia ring aj druhý októbrový víkend. Ideálne počasie vytiahlo na Slovakia ring nie len niekoľko desiatok, stoviek fanúšikov ale aj mňa. I keď len na sobotné finálové battle, ale aj to sa ráta. Konečne po niekoľko rokoch som mohol chytiť foťáky do rúk na motoristickej akcii. So sebou som vzal všetko a využil minimum. Do batohu som naložil zrkadlovku Canon 7D mk II so 70-200/2.8, Sigma 18-35/1.8 ART pre Canon a Sony a6400 so setovou 18-105/4. Samozrejme aj redukcia Sigma MC-11, nechýbala mi ani InstaONE 360 X3, ktorú som ani len nevytiahol.

petlakeu drifting slovakiaring 74

Ale poďme na to postupne. Akreditácie na CDS akcie funguje skvelo, online. Avšak aj tak mi narobili drobné komplikácie. Keďže doteraz som sa nezúčastnil žiadnej akcie pod ich taktovkou, nemal som vytvorený profil fotografa, ktorý som potreboval. Ten som si vytváral až v stredu, akcia začínala piatok, resp. pre organizátorov štvrtok. Profil mi bol schválený takmer okamžite a s mojou naivitou som čakal, že nájdem veľké tlačidlo, ktoré ma akredituje na Slovakia ring. Omyl! Akreditácie v tej dobe už boli plné a ukončené ale to som zistil, až keď mi “Delfín”, riaditeľov pretekov odpísal na mail, ako sa mám akreditovať. Avšak jeho ochota sa len tak niekde nevidí a na akreditačný zoznam ma ešte dopísal, vďaka čomu som si mohol užiť Slovakia ring ako fotograf. Delfín, ĎAKUJEM!

Po príchode na Slovakia ring nechýbali vysvetlovačky, dopytovačky s pánmi SBSkármi s rýdzo maďarskýcm prízvukom ale nakoniec všetko dobre dopadlo vďaka českým organizátorom. Prevzal som klasickú CDS PRESS vestu a vybral sa na trať na finálové battle kategórie PRO 2 a následne aj PRO. To, že slovenská trať je náročná, hlavne teda nástrel a prvá clipping zóna zistilo veľa jazdocv už v piatkových kvalifikáciach, ktorých som sa nestihol zúčastniť. Ale, nenechali ma v štichu a napríklad aj slovenský zástupca Gabriel Koczkáš to poslal medzi kamienky.

petlakeu drifting slovakiaring 62