KONTAKT

Bc. Mário Petlák

Ahoj, volám sa Mário. Som študentom už 2. ročníka 2. stupňa na UKF v Nitre, kde sa venujem odboru učiteľstvo informatiky. Milujem cestovanie, ktoré mi ponúka možnosti objavovať nové miesta či krajiny a vypnúť od online sveta.

Fotografii sa venujem od roku 2011, kedy som začal spolupracovať s regionálnym denníkom PNky.sk. Pre PNky.sk som fotografoval rôzne podujatia v Piešťanoch ale i športové akcie. Moju športovú srdcovku hokej som venoval webu slovakprospects.com, ktorý sa zameriaval na hokejovú mládež. V tom období sa darilo i piešťanským hokejistom, čo prinieslo i mne niekoľko ponúk. Nakoniec som prikývol ponuke z hokejového portálu slovenskozijehokejom.sk. Práve táto ponuka mi otvorila o niečo väčší svet, kedy som pre spomínaný portál tvoril okrem fotografií i rozhovori. Vďaka spolupráci so szh.sk som sa dostal i na zápas hviezd KHL.

Ďaľšou z možností, ktoré som dostal prišla od nového miestneho regionálneho portálu zpiestan.sk, ktoré mi ponúkli možnosť opäť prinášať fotografie z domácich podujatí. Táto spolupráca vydržala až do roku 2015, kedy som prišiel s portálom iHashtag.eu. Portál, ktorý vznikol práve za účelom aby prinášal ľudom reportážne fotografie, ktoré majú atmosféru. ​